18 жовтня 2023 року о 12:00 у м. Вилково Одеської області, в рамках проекту «Rewilding joint workplan – WWF Ukraine» та на виконання положень Плану дій щодо збереження осетрових риб в Україні на 2021-2030 роки відбудеться зариблення річки Дунай осетровими видами риб. У заході візьмуть участь представники Мінагрополітики, Держрибагентства, Міндовкілля, WWF-Україна, Дунайського біосферного заповідника НАН України, Одеського осетринницького комплексу та громадськість. Подробиці згодом
Держрибагенство розвиває офіційний телеграм-канал. Канал створено для того, щоб ділитися новинами, подіями та інформацією щодо діяльності відомства. Підписуйтесь на телеграм-канал Держрибагентства і будете в курсі всіх актуальних подій за посиланнямhttps://t.me/dargme. Також запрошуйте інших учасників, діліться лінком. Приєднуйтесь та слідкуйте за новинами Держрибагентства, підписавшись на офіційний телеграм-канал вже сьогодні!
≡ В Україні формують резерв працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях
Дунай – одна з найбільших рік Європи, яка протікає в межах дев’ятнадцяти країн і має велике економічне значення. Басейн річки для багатьох людей – це життєвий простір, їжа, вода, транспорт і відпочинок.
Українська Конституція є виразом волі народу, його бажання жити в демократичній та правовій державі. Цей документ визначає основні принципи нашого суспільства, засуджує дискримінацію, захищає права кожного громадянина та забезпечує розвиток України як сучасної країни. Слава Україні!
Цьогоріч 18 травня Україна відзначає День вишиванки. Кілійське МУВГ приєдналася до вшанування національних традицій.
День вишиванки – міжнародне свято, метою якого є збереження українських народних традицій створення та носіння національної сорочки – вишиванки. Вишиванки, поряд з писанками, є одним із найвідоміших символів української культури.
≡Виставково-ярмаркові заходи за кордоном у 2023 році
30 березня 2023 року в приміщенні Одеської обласної державної (військової )адміністрації відбулась робоча нарада з водокористувачами Одеської області, щодо стану реформи галузі меліорації та готовності зрошувальних систем до поливного сезону 2023 року.
В нараді прийняли участь посадові особи обладміністрації, заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства- Тарас КОТ, Павло БУЛАНОВИЧ-директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської державної обласної кадміністрації , Алла СТОЯНОВА- директор Департаменту аграрної політики Одеської державної обласної адміністрації та інші.
В цій нараді прийняли участь представники Кілійського МУВГ на чолі з начальником управління Васильом БАБЕНКО .
На нараді були обговорені питання створення ОВК ( об’єднання водокористувачів), яких всього в Україні створено 13, начало посівного сезону тощо
Фахівцями відділу техногенно-екологічної безпеки Управління ведеться щодобове спостереження за гідрологічною ситуацією на водосховищах та водних об’єктах на підвідомчій території Кілійського МУВГ, разом з тим здійснюється контроль рівнів води на гідрологічних постах водойм.
В своїй діяльності фахівці відділу ТЕБ співпрацюють з Дунайською гідрометеорологічною обсерваторією та Ізмаїльським МУВГ, які надають оперативну гідрологічну інформацію станом на поточну добу та прогнозовану.
Цьогоріч у зв’язку з підвищенням рівня води в р. Дунай здійснюється самопливне поповнення та водообмін водосховищ Китай, Сасик та Стенцівсько-Жебріянівських плавнів дунайською водою шляхом відкриття шлюзів-регуляторів «Кофа-Степовий», Головного шлюзу та шлюзу-регулятора «Міжколгоспний» відповідно.
Так, протягом 2022 року, рівень води в озері Китай завдяки примусовому поповненню (за розпорядженням Одеської військової адміністрації) та шляхом самопливного поповнення у 2022-2023 р.р. значно підвищився та становить 0,96 мБС та об’єм 81,23 млн.м³.
Наразі спостерігається підвищення рівня води в річці Дунай, тому шляхом відкриття шлюза-регулятора «Кофа-Степовий» здійснюється самопливне поповнення та водообмін озера Китай.
Для здійснення водообміну водосховища Сасик силами Управління у поточному році здійснені роботи з розчистки протоки Сасик-Чорне море та відкрито Головний шлюз для вільного наповнення водойми. Рівень води в озері підтримується на відмітці 0,20 мБС.
Для своєчасного забезпечення водоспоживачів Татарбунарського тракту придатною водою для поливу, 14 березня поточного року було проведено пуск Головної насосної станції «ГНС-1» ТЗС для опріснення каналу «Дунайський» та доведено мінералізацію до 0,45г/л, здійснюється заповнення Козійського водосховища.
22 березня запущено насосну станцію «ГНС-2» на подальше поповнення Нерушайського водосховища, а з 27 березня за допомогою насосної станції «ГНС-3» здійснюється опріснення Нерушайського водосховища з подальшим заповненням Дмитрівського водосховища.
Поповнення Виноградівського та Кагачського водосховищ через відсутність водокористувачів не здійснюється.
Щодо Дракулівського та Кагачського водосховища: рівень в водоймах підтримується за рахунок стоку річок Дракуля та Кагач. Стан даних водойм критичний, та нижче за рівні мертвого об’єму, тому потрібно примусове поповнення, а це буде можливе при наявності водокористувачів та бюджетного фінансування.
!!! Все робиться для розвитку меліорації та допомоги водокористувачам.
На відео представлено розчищену протоку Сасик-Чорне море, роботу шлюзу-регулятора «Кофа-Степовий» (оз. Китай), наповнення каналу «Дунайський» – робота насосної станції «ГНС-1» та пуск насосної станції «ГНС-2» (наповнення Нерушайського водосховища)
В рамках поливного сезону-2023 27 березня проведено пуск насосної станції “ГНС-3” Татарбунарської зрошувальної системи, за допомогою якої здійснюється опріснення Нерушайського водосховища з подальшим заповненням Дмитрівського водосховища
Гасло цьогорічної кампанії: «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі»
і буде спрямований на вирішення проблем із водопостачанням та якістю води, яку споживає людство.
Працівники Кілійського МУВГ прийняли активну участь у екологічній акції, присвяченій Всесвітньому дню води, та здійснили прибирання від сміття та бруду прибережної смуги р. Дунай та інших водойм.
Ми не повинні бути байдужими та збиткуватися над природою, мусимо берегти і примножувати її багатства. Для усіх нас повинно стати правилом – бути господарем не лише на власному подвір’ї, а й постійно пам’ятати про навколишній світ, в якому живемо.
Вода – це життя! Пам’ятаймо про це! 22.03.2023 18:07
У підготовчий період до поливного сезону-2023 керівництвом та провідними спеціалістами управління, відповідно до своїх повноважень та кваліфікації, здійснюються виїзні перевірки стану підготовчих робіт на каналах, гідротехнічних спорудах, насосних станціях меліоративних систем Кілійського МУВГ.
Для сталого функціонування міжгосподарської мережі нашими спеціалістами проводяться випробування насосно-силового обладнання на насосних станціях Кілійського МУВГ, здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи на напірних трубопроводах, гідротехнічних спорудах. Завершуються роботи по очищенню каналів та аванкамер, рибозахисних споруд та колекторів.
На світлинах показано як виконуються підготовчі роботи та видно їх результат 21.03.2023 11:02
Кілійське МУВГ інформує
Насосні станції «ЗНС-10» та «ЗНС-10А» ТЗС почали виконувати заявки на полив, насосна станція «ГНС-1» працює на опріснення каналу «Дунайський». Наразі постійно тривають виробничі процеси. Наші спеціалісти ремонтують напірні трубопроводи, гідротехнічні споруди, оголовки каналів тощо. Завершуються роботи по очищенню каналів та аванкамер, рибозахисних споруд та колекторів. На світлинах показано як виконуються ремонтні роботи та їх результат
В рамках поливного сезону-2023 здійснено перший пуск насосної станції «ГНС-1» Татарбунарської зрошувальної системи, задіяно насосний агрегат №2 Посилання на відео
Ми, чоловіча половина колективу Кілійського міжрайонного управління водного господарства, вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем! Хочемо вам зізнатися, що без вашої уваги, праці та турботи, наше підприємство не було б тим, чим є зараз. Дякуємо вам всім за наповнення цього світу світлом і радістю. Завжди залишайтеся такими ж наполегливими та сміливими, ніжними і щирими. Ви приклад для наслідування всім сильним чоловікам, чия рішучість тане під променистим світлом ваших очей. Бажаємо вам більше радісних днів, любові рідних і близьких вам людей, щастя і здоров’я на довгі роки! Нехай робота приносить радість, а вдома буде гармонія.
Із 8 Березня, наші любі! Нехай тендітні пахощі троянд Навіють щастя, ніжність і кохання, Хай здійснює бажання зорепад І втілює у дійсність сподівання! Хай вам вдається все — вдень і вночі, Хай очі посміхаються натхненно, І смак життя, і молодість душі Нехай для вас тривають нескінченно!
Кілійське МУВГ у лютому місяці поточного року продовжує активну підготовку державних міжгосподарських об’єктів до поливного сезону 2023 року: проводяться роботи на каналах, насосних станціях, трубопроводах тощо.
Спеціалістами Управління
проведено ремонт двигунів 3200Д75 насосних агрегатів № 1,3 та 4 насосної станції ЗНС-6 ТЗС (Татарбунарська ЕД);
проведено зварювальні роботи на башті Рожновського в с.Дельжилер (дільниця КГВ);
завершується збірка ротору насосу агрегата №4 насосної станції «ЗНС-10» ТЗС (Кілійська ЕД);
виконуються токарні роботи на базі РММ Управління для ремонтів насосно-силового обладнання по Кілійській ЕД;
проводиться ручне та механічне очищення каналів Р-2 та МК від порослі та очерету (Кілійська ЕД с.Мирне).
З 02.02 по 24.02.2023 для інженерно-технічного складу на базі Управління та Татарбунарської ЕД провідними інженерами з охорони праці Кілійського МУВГ було проведено тематичні навчання з охорони праці з використанням відеолекцій та інших матеріалів: «Норми ЗУ «Про охорону праці», «Електробезпека», «Надзвичайні ситуації», «Нещасні випадки», «Професійні хвороби», «Надання першої медичної допомоги», «Виробничі ризики», «Подолання стресу», «Домедична допомога», «Мінно-вибухова безпека», «Засоби пожежогасіння». За підсумками навчання буде проведено іспит з охрони праці, електро- та пожежної безпеки. 25.02.2023 9:21
20-21 лютого 2023 року провідними спеціалістами Кілійського МУВГ на базі Управління, Татарбунарської ЕД та Кілійської ЕД с.Мирне, ЕД Дунайських споруд проведено щорічні заняття з підготовки до іспитів з охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки з машиністами насосних установок з використанням відеоматріалів. Іспити призначено на 6 та 7, 13 та 14 березня поточного року.
На базі Дільниці Кілійського групового водопроводу також було проведено щорічні заняття з охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки з працівниками дільниці КГВ. Навчання провів провідний інженер-енергетик дільниці КГВ Кілійського МУВГ.
16 лютого 2023 року начальники структурних підрозділів та провідні спеціалісти Кілійського міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у навчанні на тему: «Звітність міжрайонних управлінь водного господарства до Державного агентство меліорації та рибного господарства України», яке в режимі онлайн-конференції проводило Державне агентство меліорації та рибного господарства України.
Під час навчання фахівцям Кілійського МУВГ були надані практичні рекомендації щодо якісної підготовки та здачі звітів відповідно наказу Держрибагентства від 30.01.2023 № 46.
10 січня 2023 року фахівці відділу водних ресурсів та ТЕБ і відділу водокористування Кілійського МУВГ прийняли участь в онлайн – навчанні, яке було проведено Державним агентством водних ресурсів України на тему: «Державний облік водокористування за формою 2ТП – водгосп (річна)». Протягом навчання були обговорені зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування відповідно до Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №49 від 24.01.2022 р. та особливості прийняття звіту на окупованих територіях.
Метеорологічна ситуація: температура вночі була в межах від -3 ºС до +1 ºС, на 8 годину ранку від -1 ºС до +3 ºС, за період з 21 по 27 грудня опадів не спостерігалось – 0 мм (середня), в т.ч.: Мирнівська ЕД – 0 мм, Червоноярська ЕД – 0 мм, Кілійська ЕД – 0 мм. Гідрологічні показники: на протязі тижня рівень водив оз. Китай становить -24 см (БС);
р. Дунай на Кілійській дільниці коливає від 51 до 77 см (БС) (критичний рівень 232см(БС)), на Вилківській дільниці – від 16 до 36 см (БС) (критичний рівень 80см (БС).
На водовідведення на протязі тижня н/ст. не працювали, перекачано 0 тис.м.куб. води.;
на подачу води до точок виділу н/ст. не працювали. Перекачано 0 тис.м.куб;
забір води в комерційну точку виділу н/ст. не здійснювали. Перекачано 0 тис.м.куб. води;
на водообмін за минулий тиждень н/ст, не працювали. Перекачано – 0 тис.м3 води;
на Кілійські очисні споруди працювала н/ст. КГВ-1, перекачано 5,199 тис.м.куб. води;
на заповнення РЧВ працювала н/ст. КГВ-2, перекачано 5,100 тис.м.куб. води;
на подачу питної води по КГВ працювали 2 н/ст.: Новоселівка, Дмитрівка. Перекачано за тиждень 4,154 тис.м.куб. води;
Небезпечних подій на водних об’єктах в районі не виявлено. Потенційно-небезпечний об’єкт – гребля Дракулівського водосховища та гідроспоруди на системах, які знаходяться в задовільному стані. Рівень води Дракулівського водосховища становить 9,38 м (об’єм – 166 тис. м3 води), що нижче НПР на 1,42 м (НПР -10,8м). На протязі тижня поповнення Дракулівського водосховища не відбувалося. Мінералізація води Дракулівського водосховища станом на 08.09.2022 року становить 5,99 г/л. Рівень водосховища встановлений за рахунок притоку поверхневого стоку.
Метеорологічна ситуація: температура вночі була в межах від -8 ºС до +8 ºС, на 8 годину ранку від -7 ºС до +9 ºС, за період з 14 по 20 грудня спостерігались опади – 8,9 мм (середня), в т.ч.: Мирнівська ЕД – 7,5 мм, Червоноярська ЕД – 10,4 мм, Кілійська ЕД – 8,7 мм. Гідрологічні показники: на протязі тижня рівень водив оз. Китай становить -24 см (БС);
р. Дунай на Кілійській дільниці коливає від 27 до 43 см (БС) (критичний рівень 232см(БС)), на Вилківській дільниці – від 10 до 32 см (БС) (критичний рівень 80см (БС).
На водовідведення на протязі тижня н/ст. не працювали, перекачано 0 тис.м.куб. води.;
на подачу води до точок виділу н/ст. не працювали. Перекачано 0 тис.м.куб;
забір води в комерційну точку виділу н/ст. не здійснювали. Перекачано 0 тис.м.куб. води;
на водообмін за минулий тиждень н/ст, не працювали. Перекачано – 0 тис.м3 води;
на Кілійські очисні споруди н/ст. КГВ-1 не працювала, перекачано 0 тис.м.куб. води;
на заповнення РЧВ працювала н/ст. КГВ-2, перекачано 5,850 тис.м.куб. води;
на подачу питної води по КГВ працювали 2 н/ст.: Новоселівка, Дмитрівка. Перекачано за тиждень 1,264 тис.м.куб. води;
Небезпечних подій на водних об’єктах в районі не виявлено. Потенційно-небезпечний об’єкт – гребля Дракулівського водосховища та гідроспоруди на системах, які знаходяться в задовільному стані. Рівень води Дракулівського водосховища становить 9,38 м (об’єм – 166 тис. м3 води), що нижче НПР на 1,42 м (НПР -10,8м). На протязі тижня поповнення Дракулівського водосховища не відбувалося. Мінералізація води Дракулівського водосховища станом на 08.09.2022 року становить 5,99 г/л. Рівень водосховища встановлений за рахунок притоку поверхневого стоку.
У зв’язку зі значним підвищенням рівня води в р. Дунай фахівцями Кілійського МУВГ було здійснено відкриття шлюза-регулятора «Кофа-Степовий» для здійснення самопливного поповнення та водообміну водосховища Китай.
18 листопада 2022 року, авторами програми: «Створення природно-штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного водного господарства», спільно з фахівцями Кілійського МУВГ відбувся об’їзд водних об’єктів для проведення досліджень за екологічним станом водоймищ.
19 листопада 2022 року, була проведена нарада. На нараді з виконавцями програми ПШБК були обговорені наступні питання:
правові аспекти впровадження біомеліорації на водних об’єктах управління;
обговорення питання промислового та любительського рибальства на водних об’єктах Кілійського МУВГ – зона відпочинку;
наслідки без господарської та безконтрольної діяльності на водних об’єктах та її вплив на якість води та екосистему.
Згідно календарного графіку робіт 28 жовтня 2022 року розпочалося вселення риб-біомеліорантів відповідно до Програми природно-штучного біомеліоративного комплексу. До фауни Нерушайського водосховища було вселено близько десяти тисяч мальків коропа, товстолобика білого та строкатого. В даному заході взяли участь працівники Кілійського МУВГ, місцева преса та Виконавці біомеліоративних робіт.
16 вересня 2022 року працівниками відділу ВО та ТЕБ Кілійського МУВГ був організований черговий захід присвячений дню Чистих берегів. Інженерно-технічні працівники долучилися до проведення акції та здійснили прибирання прибережної смуги ріки Дунай та водосховищ. Разом ми сила! Дякуємо усім, хто приєднався!
Робімо разом береги українських річок,
Озер та морів чистими!
Це заклик до екологічної
Свідомості українців.
17 вересня 2022 року – Міжнародний день чистих берегів річок, морів та океанів. Кожний рік у 3-ті вихідні вересня по всьому світу проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.
Наразі проблема засмічення побутовим сміттям водних ресурсів світу набрала глобальних масштабів. Тому є нагальна необхідність зупинити накопичення та переміщення сміття водними шляхами. З цією метою всі країни світу долучаються до екологічного заходу та проводять прибирання берегів водойм. Наша країна також активно долучається до проведення івенту, залучаючи до нього усі верстви населення.
Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Ми з вами ніколи не повинні забувати, що охорона природи має для людини надзвичайно важливе значення. Адже кожному із нас почати потрібно з себе, усвідомити, перш за все, відповідальність за залишене сміття, забруднену воду чи повітря, за нанесення непоправної шкоди природі.
Впевнені, що тільки спільними зусиллями зможемо зберегти красу та неповторність рідного краю.
Через низький рівень води в р. Дунай, що унеможливлює наповнення оз. Китай природним шляхом, для збереження екосистеми водосховища було здійснено примусове наповнення озера за допомогою н/ст. Кофа. Роботу насосної станції на поповнення водосховища було припинено 28 серпня 2022 року. 30 серпня 2022 року фахівцями відділу ВО та ТЕБ Управління після закінчення робіт з поповнення озера Китай було проведене обстеження ситуації на водосховищі, в результаті огляду спостерігається перетік води з південної в північну частину озера в районі автомобільного мосту, який проходить через водосховище в районі с. Червоний Яр.
Працівниками Кілійського МУВГ постійно проводяться доглядові роботи на міжгосподарській мережі управління. Так, у зв’язку з зниженням рівня води в річці Дунай, замулився підвідний канал до насосної станції «Василівська» Червоноярської ЗС. Замулення підвідного каналу ускладнює роботу насосної станції.
В результаті чого, виникла необхідність в проведенні механічного очищення підвідного каналу екскаватором ЕО-4111. Очистка цього підвідного каналу дасть змогу в вересні місяці поточного року провести вологозарядковий полив, що збільшить майбутній урожай озимих культур.
Сьогодні, 11 серпня 2022 року о 10:00 год., працівники відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Кілійського МУВГ сумісно з представниками територіальних громад та комунальних підприємств взяли участь в онлайн-зустрічі, на якій обговорювалися актуальні питання щодо надання пропозицій для розроблення проекту Плану управління річковими басейнами. Нарада проводилася начальником відділу басейнової взаємодії та міжнародних відносин БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю – Пуцята Галиною Дмитрівною
18.03.2022р. 14:40 Якщо є магія на цій планеті, вона міститься у воді. Лорен Эйсели 22 березня весь світ відзначає Всесвітній день води. У фокусі цьогорічної кампанії – підземні води. Уперше, ідея проведення цього свята прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Відтоді, Всесвітній день води відзначається щорічно. Що ж таке вода? Сама по собі вона не має поживної цінності, але вона є неодмінною складовою частиною всього живого. У рослинах міститься до 90% води, в той час як тіло дорослої людини складається з неї приблизно на 60 – 65%. Вникнувши в деталі можна відзначити, що кістки містять 22% води, мозок 75%, в той час як кров складається з неї на цілих 92%. Першочергова роль води в житті всіх живих істот, і людини в тому числі, пов’язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин. Тобто, фактично, є тим середовищем, в якій і протікають всі процеси життєдіяльності. Певне і постійне утримання води – ось необхідна умова існування живого організму. При зміні кількості споживання води та її сольового складу порушуються процеси травлення і засвоєння їжі, кровотворення та ін.. На сьогоднішній день кожна 7-ма людина на планеті не має доступу до безпечної питної води. З усього водного басейну на Землі менше 1% придатне до вживання в їжу. З кожним роком ситуація погіршується, так за останні 40 років кількість необхідної прісної води на одну людину зменшилася на 40%. Головна трагедія сучасного суспільства полягає в тому, що цивілізація не може розвиватися без постійного, прогресуючого впливу на природу. Звідси – порушення екологічних законів, що визначають сталу рівновагу та функціонування всіх елементів біосфери, звідси – ігнорування природоохоронних проблем, віднесення їх до другорядних або таких, що безпосередньо не дають економічного ефекту. Але ж не сьогодні закінчується життя на Землі, і слід усвідомити, що екологічна безпека, чиста вода – то безпека кожного з нас, безпека наших нащадків. Особливе місце у збереженні та дбайливому відношенню до водних ресурсів займає екологічна обізнаність населення. Виховання у кожного почуття дбайливого ставлення до води та водних ресурсів сприятиме розумінню основних напрямків, за якими розвивається природа в гармонії з розвитком цивілізації. Нерозумне використання природних ресурсів, величезна кількість промислових та побутових відходів призвели до небезпечного забруднення ґрунтових вод планети. Чи знаєте ви, що тільки в Україні жителям понад тисячі населених пунктів заборонено пити воду з місцевих джерел? Чи відомо вам, що лише 3% річок на планеті мають відносно чисту та безпечну за складом рідину? З кожним днем стан водних об’єктів значно погіршується. Тому, кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашого краю. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших. Посади деревце, розчисти джерельце – ось завдання кожної людини . Водні ресурси на підпорядкованій Управлінню території представлені 24 річками, 68 ставками, 10 водосховищами та 18 озерами. Але головним і єдиним джерелом забезпечення населення Бессарабського краю питною водою є одна з найбільших річок Європи – Дунай. Та, на превеликий жаль, ресурси ріки вичерпуються, і нашим головним завданням має стати докладання максимум зусиль, щоб зберегти її запаси. Глобальні зміни клімату, антропогенний вплив та інші чинники створюють новий рівень біологічних загроз для навколишнього природного середовища, наслідками яких є маловоддя та погіршення якості води, що суттєво впливає на екологічний стан і, як наслідок, соціально-економічне становище населення. Така ситуація змушує розробляти та впроваджувати всі можливі заходи щодо збереження водних ресурсів (особливо для питних потреб), поліпшення їх якості та безпечності для здоров’я людини, забезпечення побутових потреб населення та агропромислового комплексу України. Для покращення екологічного стану водних об’єктів нашого краю, Управлінням в 2020 році була впроваджена та введена в дію Програма природньо-штучного біомеліоративного комплексу (ПШБК) – вселення рослиноїдних видів риб, які активно споживають рослини та водорості, завдяки чому відбувається очищення водойми, зменшується кількість зелених та синьо-зелених водоростей, значно покращуються показники якості води та відновлюється баланс екосистеми. Беззаперечною перевагою використаного методичного підходу розв’язання проблеми є його біологічна складова, а отже максимальна безпечність для довкілля, порівняно з механічними, хімічними та фізичними методами досягнення ефективного функціонування штучних водних об’єктів. Відновлення проектного гідрологічного режиму каналів, мінімізація обсягів відмерлої рослинності та синьо-зелених водоростей сприяє забезпеченню покращення якості води у процесі її транспортування по меліоративних каналах і в накопичувальних водоймах. Забезпечення населених пунктів питною водою, а саме Дмитрівки, Василівки, Фурманівки, Новоселівки, Червоного Яру, Шевченково Кілійської міської ради та сіл Спаське, Струмок, Баштанівка, Дмитрівка Татарбунарської міської ради здійснюється наполегливою працею Кілійського групового водопроводу Кілійського міжрайонного управління водного господарства. Контроль якості питної води здійснюється лабораторією Кілійських очисних споруд Кілійського групового водопроводу Кілійського МУВГ. Працівники Кілійського міжрайонного управління водного господарства на високому професійному рівні виконують відповідальну роботу: покращують екологічний стан водних ресурсів, забезпечують наших водокористувачів всіх галузей економіки та промисловості водними ресурсами, сприяють раціональному їх використанню, задоволенню продовольчих потреб регіону. Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів повинні турбувати всіх нас. Ми не повинні бути байдужими і не збиткуватися над природою, повинні берегти і примножувати її багатства. Хочеться вірити, що надалі наші водні джерела та й усе довкола не буде засмічуватись. Для усіх нас повинно стати правилом – бути господарем не лише на власному подвір’ї, а й постійно пам’ятати про навколишній світ, в якому живемо. Вода – це життя! Пам’ятаймо про це!
Про щотижневу водогосподарську обстановку (за період з 23.20222рпо 01.03.2022 року) 01.03.2022р 10:51 17.02.2022р. Робота комісії з планового обстеження каналів МК, 1-А-МК, Р-2 та насосних станцій: ГНС-1 ТЗС, ЗНС-9 ТЗС, ЗНС-9а ТЗС, ЗНС-1 ТЗС, ЗНС-1,1а ТЗМ, ЗНС-11 МЗС, «Дружба-1» КРЗМ, ЗНС-10 ТЗС, ЗНС-10а ТЗМ, НС-1 КРЗМ, Підкачка-1 ТЗС
18.02.2022р.
Робота комісії з планового обстеження насосних станцій Кілійської експлуатаційної дільниці: «Осушувальна» КРЗС, «Держфонд» КРЗМ, НС-1 КРЗС та НС-2 КРЗМ Розробка грунту для перемички на підвідному каналі н/ст «Ліски-1»
Ремонтні роботи на н/ст «Ліски-1»: розбирання всмоктуючих засувок ДУ-800 в “сухій камері”
Укріплення даху машинного залу н/ст “Осушувальна”
Виготовлення сміттєзатримуючої решітки на канал 1-Р-6 на базі РММ Управління, Кілійська ЕД
Ремонтні роботи автотракторної техніки на базі РММ Управління. Кілійська ЕД: заміна задніх коліс на трактор ЮМЗ
Ремонтні роботи: вирізання люків на зрошувальному трубопроводі каналу 1МК та на скидному колекторі н/ст «Ліски-1»
Демонтаж рибозахисних касет з н/ст «Ліски-1», ремонт на базі РММ Управління
Кілійська ЕД. Очищення каналу 1-А-МК від мулу та наносів вручну
Татарбунарська ЕД с.Дельжилер. Вирубування чагарнику на укосах каналу 7МК ТЗС
Очищення каналу 5 МК ТЗС вiд мулу та наносiв вручну з викиданням на брiвку. Татарбунарська ЕД с.Струмок
Кілійська ЕД. Розчищення каналу Р-2 від рослинності вручну, вирубка чагарнику.
Експлуатаційна ДДС. Розчищення укосів Приканальної дамби від чагарнику вручну та бензопилою
Кілійська ЕД. Насосна станція «Ліски-1»: демонтаж ковпаків всмоктучих засувок ДУ-800 для подальшого виконання ремонтних робіт
Кілійська ЕД. Очишення каналу 1-А-МК від мулу та наносів вручну
24.02.2022р. 22:23
21 лютого 2022 року об 11:30 годині на базі Татарбунарської експлуатаційної дільниці Кілійського МУВГ відбулася виїзна технічна рада БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю з розгляду проєктів реконструкції, технічного переоснащення та капітального ремонту меліоративних систем. Проводили техраду: Чижик Олег Анатолійович – Голова технічної ради, в.о. начальника управління БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Кічук Іван Дмитрович – заступник начальника управління БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Покуль Володимир Павлович – провідний інженер відділу ЕЕ та ОП БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю. Запрошені начальники управлінь (Кілійське МУВГ, Болградське МУВГ, Білгород-Дністровське МУВГ, Ізмаїльське УВГ), заступники начальників зазначених управлінь та ГІП проєктів з капітального ремонту зрошувальних систем. По Кілійському МУВГ розглядалися наступні проєкти:
Капітальний ремонт міжгосподарських каналів та гідротехнічних споруд Кілійської РЗС Ізмаїльського району Одеської області;
Капітальний ремонт міжгосподарських каналів, гідротехнічних споруд та технічне переоснащення насосної станції Мічурінської РЗС Ізмаїльського району Одеської області;
Капітальний ремонт міжгосподарських каналів та гідротехнічних споруд Лісківської РЗС Ізмаїльського району Одеської області.
Під час розгляду матеріалів на технічній раді експлуатаційними організаціями (управліннями водного господарства) було запропоновано ГІП ТОВ « Науково-виробниче об’єднання «ПІВДЕНДІПРОВОДГОСП» та ТОВ «КОТАМИШ-БУД», які є розробниками вищезазначених проектів, взяти до уваги та провести корегування незначних моментів в проєктуванні.
20 лютого В Україні щорічно, починаючи з 2015 року, відзначається День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на вулиці Інститутській у місті Києві відбувся розстріл протестувальників. Верховна Рада прийняла Постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України». День 20 лютого 2015 року став переломним у ході подій Революції гідності. Вшануймо пам’ять Героїв України!
19.02.2022р. 21:28 Розчищення від бур’яну, вирубка чагарника на укосах та бермі каналів вручну:
Розчищення від бур’яну, вирубка чагарника на укосах та бермі каналу Р-2 вручну та мотокосою.
Розчищення від бур’яну, вирубка чагарника на укосах та бермі каналу Р-2 н/ст «Держфонд» вручну, очищення від намулу
Обстеження траси магістрального трубопроводу с.Дмитрівка – с.Струмок – с.Баштанівка – с.Дельжилер. Виявлено порив біля Троян валу, с.Струмок. Ліквідація пориву (відкачування води, зварювальні роботи)
Демонтаж сміттєзатримуючої решітки на каналі 1-Р-6, її ремонт на базі РММ Управління
Кілійська ЕД. Проведення ремонтно-відновлювальних робіт вакуумної системи трубопроводів н/ст НС-3 (зварювальні роботи, монтаж).
Н/ст «Ліски-1». Відкачування грунтових вод з колодязів засувок всмоктуючих трубопроводів. Зварювальні роботи в машинному відділенні (сходи). Відцентровка електродвигуна, демонтаж робочих коліс насосних агрегатів, їх підготовка та відправка на ремонт на базу управління.
Кілійська ЕД. Проведення відновлювальних ремонтів насосно-силового обладнання н/ст «Кофа», НС-3.
Ремонтні роботи із заміною передніх шин на трактор ЮМЗ-6, ремонт ходової автомобіля УАЗ 469 (вимикач ступиці, передній ведучий міст) на базі Кілійської ЕД, с.Мирне
Ремонт навісу для автотракторної техніки на Експлуатаційній дільниці Дунайських споруд.
Ремонт насосно-силового обладнання насосної станції «Ліски-1» (заміна підшипників та сальникової набивки)
Підготовчі роботи для ремонту вакуумної системи трубопроводу на насосній станції «НС-3» Кофа
Виготовлення на базі токарного цеху ремонтно-механічної майстерні управління гвинтів для ремонту засувок насосних станцій «Ліски-3» та «Кофа»
Виготовлення та реставрація бронзових гайок, сталевих гвинтів для ремонту засувок ДУ-600 на базі токарного цеху ремонтно-механічної майстерні Управління
Ковальські роботи за поточними замовленнями дільниць Управління на базі ремонтно-механічної майстерні КМУВГ
Планове обстеження стану роботи насосних станцій Кілійської ЕД, оновлення стендів та проведення інструктажів. Підготовчі роботи для ремонту насосно-силового обладнання на насосній станції «ЗНС-10» (наплавлення р
обочого колеса на вал двигуна насоса 12-Д19)
10.02.2022р. 15:21
Ремонт коробки передач трактора Т-16 на базі ремонтно-механічної майстерні Управління
https://www.iec-expo.com.ua/aqua-2021.htmlAQUA UKRAINE 26.04.2021р.19:50 Про щотижневу водогосподарську обстановку (за період з 14 по 20 квітня 2021 року) 20.04.2021р. 13:11Про щотижневу водогосподарську обстановку (за період з 07 по 13 квітня 2021 року) 13.04.2021р 11:56https://www.iec-expo.com.ua/aqua-2021.htmlКілійське МУВГ в 2021 році з метою вжиття дієвих заходів щодо припинення самовільного забору водних ресурсів з транспортуючих каналів надає можливість на ЗНС-11 цілодобово на платній основі заправляти в ємкості водні ресурси.Консультації за телефоном : +380(68)735-25-69; +380(50)391-45-84 06.04.2021р. 17:38 Інформуємо: Кілійське МУВГ готове транспортувати користувачам водні ресурси за призначенням при першій потребі. Замовленні ремонтні роботи будуть завершенні в визначені терміни. Договірна компанія розпочалася 05 квітня 2021 року. В зв’язку з відсутністю державного фінансування, головною проблемою являється процедура опріснення каналу «Дунайський» і Нерушайського водосховища, заповнення та в подальшому підтримання нормальних рівнів в Козійському, Нерушайському, Дмитрівському та Кагачському водосховищах.06.04.2021р. 17:40
КМУВГ табл на списання щоміс до 5 числа станом на 01.04.2021р. 05.04.2021р. 11:09 Про щотижневу водогосподарську обстановку (за період з 24 березня по 30 березня 2021 року) 30.03.2021р. 09:0826 березня 2021 року о 10.00 в актовому залі Кілійського міжрайонного управління водного господарства відбулась нарада з приводу впровадження Програми « Створення природно-штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства » та деяких соціальних питань, які пов’язані з її впровадженням.В нараді прийняли участь представники Вилківської, Кілійської міських рад, виконавці робіт з біомеліорації на водних об’єктах Кілійського МУВГ, розробник Програми – НДІ «Держводекологія», Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, інститут водних проблем та меліорації, преса.Були обговорені наступні питання:
правові аспекти впровадження біомеліорації на водних об’єктах управління;
обговорення питання промислового та любительського рибальства на водних об’єктах Кілійського МУВГ;
наслідки безгосподарської та безконтрольної діяльності на водних об’єктах та її вплив на якість води та екосистему;
розроблення та затвердження Правил щодо облаштування місць відпочинку на водних об’єктах управління, на яких впроваджується Програма « Створення природно-штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства ».
Основним питанням наради, на якому було сконцентровано увагу, було питання можливості доступу населення до водних об’єктів управління, встановлення на них місць відпочинку та рибальства. В своєму виступі стосовно можливості здійснення любительського рибальства директор НДІ «Держводекологія» Олена Володимірна Сидоренко, як розробник Програми ПШБК на водних об’єктах управління, зазначила, що при розробленні Програми , в частині вселення риб- біомеліорантів не було враховано вилов риби із водойм управління риболовами-любителями, що може призвести до нівелювання результату її роботи. Науковий співробітник Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Василь Павлович Коротецький, який також є співавтором вищезазначеної Програми, зазначив правові аспекти щодо здійснення любительського рибальства на водних об’єктах, які не являються рибогосподарськими. Згідно з Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 № 1126, у рибогосподарських водоймах України (за винятком водойм, які знаходяться у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, риборозплідних господарств, водойм, які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні тощо), а також водойм або їх ділянок, на яких лов водних живих ресурсів заборонено) дозволяється здійснення любительського і спортивного рибальства всім громадянам України, іноземним громадянам, а також особам без громадянства. Любительське і спортивне рибальство на водоймах загального користування здійснюється безоплатно та без надання спеціальних дозволів. Любительське рибальство на окремих водоймах або ділянках в місцях скупчення риб, водних безхребетних здійснюється на засадах їх спеціального використання за спеціальними дозволами органів рибоохорони (пункт 3.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19). Оскільки водні об’єкти управління на яких здійснюється біомеліорація не являються водними об’єктами загального користування, а є технологічними водоймами (транспортуючі та підвідні канали, каскадні водосховища), здійснення любительського рибальства на них є порушенням чинного законодавства.Враховуючи те, що впровадження Програми «Створення природно-штучного біомеліоративного комплексу для забезпечення ефективної експлуатації водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства» створило соціальну напругу , яка виражається в багаточисельних зверненнях щодо заборони доступу до водних об’єктів управління для здійснення рибальства, управлінням підготовлений Проект Меморандуму щодо доступу громадян до водних об’єктів Кілійського міжрайонного управління водного господарства та безпеки життя людей, пов’язаних з договорами ПШБК.Даний Проект Меморандуму надісланий всім зацікавленим сторонам для внесення змін та надання своїх пропозицій протягом місяця, після отримання яких буде проведений правовий аналіз та підготовлено остаточний варіант Меморандуму для його узгодження. 29.03.2021р 17:26 23.03.2021р. 13:28
Кілійським МУВГ до «Міжнародного Дня чистих берегів» оголошено та проведено конкурс на найкращу фотографію відповідної тематики, а саме засмічення берегів водних об’єктів відходами різного морфологічного складу. Конкурс проводився у період з 16.09. по 16.10.2020 р. на офіційній сторінці соцмережі Управління – facebook.
За результатами голосування обрано головного переможця – учня 4-б класу ЗЗСОI–IIIступеней №3 ліцею Бондаренка Олександра.
У зв’язку з проведенням та дотриманням карантинних заходів нагородження переможця було перенесено та проведено 30 листопада 2020 року. Переможець нагороджений цінним подарунком – ноутбуком , який наданий одним з найбільших водокористувачів Кілійськогого району – ТОВ «Рис Бессарабії» . Управління висловлює подяку керівництву за підтримку молоді щодо виховання екологічної культури молодого покоління.