Ріка Дунай – друга за величиною ріка в Єропі. Протікає територією Німеччини, Австрії, Словакії, Угорщини, Хорватії, Сербії, Болгарії, Румунії, Молдови, та України. Бере свій початок на південному заході Німеччини в Шварцгальді, впадає в Чорне море. Довжина ріки – 2960 км , площа водозбору 817 тис. км2.. У водному режимі Дунаю добре виражені три фази: весняна повінь, літні й осінні паводки, осіння і зимова межені. Протяжність ріки територією Ізмаїльського (Кілійського) району складає 58 км. Ріка являється джерелом питного водопостачання, джерелом зрошення та головною водною транспортною артерією.

    

Річка Єнікіой  протікає територією Новоселівської та Фурманівської селищних громад Ізмаїльського району та впадає в оз.Китай. Протяжність річки на території району складає 11,5 км, річка маловодна, живлення відбувається за рахунок дощових та талих вод. Стан річки потребує доглядових робіт по розчищенню русла від мулу та заростів очерету, які впливають на пропускну здатність річки.

 

 

 

 

 

  

Річка Дракуля являється лівою притокою дунайського гирла Мурза, бере початок біля селища Плоцьк Болградського (Арцизського) району, протікає  територією Білгород-Дністровського (Татарбунарського) району, проходить через села Дмитрівка, Трудове, Мирне Ізмаїльського (Кілійського) району  і впадає в Стенцівські плавні. Протяжність річки на території Мирнівської, Дмитрівської, Трудівської селищних громад складає 21,2 км. Заплава  річки прируслова, двохстороння, в середній течії має ширину 200 м, в нижній – 600 м. Ріка зрегульована і служить відвідною дреною – пущена каналом (ГВК-3) повз Дракулівського водосховища.
Басейн річки включає пойму ріки, втягнутий в інтенсивний господарський оборот і річка в комплексі представляє собою керуючу систему. Для поліпшення стану річки та водності необхідне проведення механічної очистки русла від мулу та заростів очерету, які впливають на пропускну здатність річки.
Річка Киргиж-Китай бере початок у місті злиття двох балок в 1 км південніше с.Твердиця республіки Молдова, впадає в оз.Китай в 7 км нижче с.Острівне Ізмаїльського р-ну, протікає територією Старотроянівської селищної громади. Загальна протяжність річки складає 64 км, в т.ч. на території Ізмаїльського р-ну – 5,5 км. Живлення річки відбувається за рахунок дощових і талих вод, водністю оз.Китай. Стан річки потребує доглядових робіт по розчищенню русла від мулу та заростів очерету, які впливають на пропускну здатність річки.
Річка Аліяга бере свій початок в сухій балці, яка розташована в 4 км на південний захід від смт Тарутіне та в 3 км с. Малоярославець-Другий Болградського р-ну. На заході від с.Новоселівка впадає в оз.Китай, має загальну довжину 65 км, в т.ч. на території Ізмаїльського р-ну – 8,7 км. Живлення річки відбувається за рахунок дощових і талих вод, водністю оз.Китай. Для поліпшення стану річки та водності необхідне проведення механічної очистки русла від мулу та заростів очерету, які впливають на пропускну здатність річки.
Річка Нерушай протікає зпівночі на південь, бере початок південніше с.Дмитрівка Білгород-Дністровського р-ну, протікає селами Мирне та Миколаївка Ізмаїльського р-ну, впадає в Грабовський лиман гирла Мурза південно-східніше с.Мирне. Загальна протяжність річки – 48 км, в т.ч. на території Ізмаїльського р-ну – 12 км. Живлення річки переважно снігове та дощове, стік спостерігається навесні під час окремих дощових паводків. На річці споруджені ставки та Нерушайське водосховище, вода якого використовується на зрошення сільгоспкультур. Є необхідність механічної очистки русла від мулу та заростів очерету, які впливають на пропускну здатність річки.