Кілійське міжрайонне управління водного господарства є бюджетною неприбутковою організацією з правом одерження власних прибутків, підпорядковується Державному агентству меліорації та рибного господарства України.

У своїй діяльності управління керується Положенням, Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету України, рішеннями та актами Держрибагентства. Кілійське міжрайонне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунки в установах Державного казначейства та банків, печатку зі своїм найменуванням. Управління у межах своїх повноважень забезпечує на території області вирішення питань у сфері використання, збереження та відтворення водних ресурсів.

Основними завданнями, покладеними на Управління є:

– організація експлуатації водогосподарських меліоративних систем міжгосподарського значення;

– подача води на зрошення;

– виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж;

– паспортизація систем;

– проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків;

– участь у введенні еколого-меліоративного моніторингу;

– забезпечення населення і галузей економіки якісною водою;

– роз’язання водогосподарських і екологічних проблем з наданням безумовного приорітету збереженню водних ресурсів та забезпеченню нормального екологічного стану водних об’єктів;

– контроль за дотриманням вимог водного кодексу України та природоохоронного законодавства щодо збереження раціонального використання водних ресурсів.

В зоні обслуговування Кілійського МУВГ 93439 га зрошуваних земель на 19 зрошувальних системах, з них 10868 га рисових систем. Подача води в зрошувальну мережу здійснюється  98 насосною станцією: з них 81 – зрошувальних, 9 – дренажних та 8 – питного водопостачання загальною потужністю 38 тис.кВт, продуктивністю  115 тисяч м³ в секунду.

На зрошувальних землях  сільгосппідприємці вирощують овочі, зернові, технічні культури та рис. Управління забезпечує питною водою сільські населенні пункти Кілійської та Татарбунарської ОТГ. Технологія за якою проходить очищення питної води не має аналогів в Україні  (очищення проходить в два етапи: біологічна очистка через фільтри  типу „Вії”  та  контактно-освітлювальний фільтр з полістирольною загрузкою).

Кілійським МУВГ надаються послуги:

– виконання  будівельно-ремонтних і земляних робіт внутрішньо- господарської мережі;

– прокладання, ремонт і обслуговування водопровідно-каналізаційних мереж;

– виконання робіт ремонтно-механічною, деревообробною майстернями та електротехнічним цехом і електролабораторією.

    

Історія створення Управління

У 1949 році засновано Придунайське системне експлуатаційне управління, а з 1968 року перейменовано у Придунайське управління експлуатації зрошувальних земель, у 1980 році – Придунайське управління зрошувальних систем. Згодом, наказом Одеського обласного управління водного господарства від 06.04.2005 № 63–П  Придунайське управління зрошувальних систем перейменовано у Кілійське управління водного господарства.

Керівники:

– Медведєв Олександр Сергійович 1949 – 1951 рр.

– Панін Ісай Михайлович 1951 – 1966 рр.

– Степаненко Олександр Михайлович 1966 – 1970 рр.

– Кощеєв Миколай Миколайович 1970 – 1971 рр.

– Крижний Іван Петрович 1971 – 1973 рр.

– Стоянов Федір Іванович 1973 – 1985 рр.

– Хомов Костянтин Олександрович 1985 – 1986 рр.

– Іваненко Олександр Панасович  1986 – 2019 рр.

– Просяник Сергій Андрійович  2019р. – 2021р.

– Бабенко Василь Васильович 2021р. по теперішній час