Канали

Канал  “Міжколгоспний

є транспортуючим каналом, який здійснює подачу дунайської води на Кілійську рисову і Татарбунарську зрошувальні системи  і є самопливним каналом. По каналу ” Міжколгоспний”  здійснюється подача води для водообміну в Стенцівсько-Жебріянівські плавні, а також канал є джерелом поповнення каскаду водосховищ: Козійського, Дмитрівського, Нерушайського, Дракулівського та Кагачського. Довжина каналу складає 6960 метрів.

Головною проблемою  каналу  “Міжколгоспний” є його постійне  замулювання в головній частині  на ділянці ПК0+00 -ПК21+00. Як відомо, р. Дунай, будучи джерелом якісної поливної води, несе велику кількість наносів, досягаючи до 370г/м³.  Маючи вільне примикання до р. Дунай, в канал “Міжколгоспний” потрапляє значна кількість зважених наносів, які внаслідок  зниження течії осідають в його головній частині, утворюючи “перекат” заввишки до 3-х метрів.

Перекати, що утворилися, зменшують поперечний  переріз каналу “Міжколгоспний” і в межений період при низьких  рівнях води в р. Дунай значно  зменшують  потрапляння води в канал, порушуючи  як режим водоподачі на зрошувальні системи, так і водообмін в Стенцівсько-Жебріянівських плавнях.

 

Канал Кофа

призначений для поповнення та скиду води з озера Китай. Довжина підвідної частини каналу “Степовий” складає – 75 м, відвідної – 1300 м, ширина дна каналу – 20 м, ширина по дзеркалу води – 30 м. Канал “Кофа” є продовженням каналу “Степовий”, які з’єднані між собою шлюзом-регулятором “Кофа-Степовий”, завдяки якому здійснюється поповнення каналу прісною дунайською водою та водообмін оз.Китай. Довжина каналу складає 3100 м, ширина по дну – 16-20 м, ширина по дзеркалу води – 30 м.
У баровій частині каналу відмітка дна від 1.0 до 1.1 мБС і немає можливості для проведення повноцінних водообмінних заходів озера Китай, тому потрібно проведення днопоглиблювальних робіт.

 

Канал Дунай-Сасик

складається із підвідного та транспортуючого каналів, призначений для регулювання відміток рівня води задля здійснення водообміну водосховища Сасик. Подача води по каналу здійснюєся самопливно і регулюється
Головним шлюзом-регулятором. Довжина підвідної частини каналу складає  230 м, а відвідної – 13270 м, ширина каналу по дну складає 75 м, ширина по дзеркалу – 110 м. Існуючі відмітки дна відвіного каналу перевищують проектні від 2,2 до 2,6 м, обсяг замулення каналу – 58000 м³. Відмітка дна відвідного каналу вище проектних від 1,6 до 2,0 м.
 Відмітки дна каналу у баровій частині складають 1,2 мБС, що є незначним і на пропускну здатність каналу істотно не впливає.